Dzień rozpoczniemy o 8:30 rano specjalną sekwencją asan, które ćwiczone równolegle na całym świecie połączą się w 24-godzinną sesję jogi dookoła świata. Sesja ta będzie pretekstem do bicia rekordu Guinnesa. O 8:30 nie może Cię tam zabrankąć. Od dzisiaj można się zarejestrować na:
http://www.dzienjogi.pl/rejestracja/Dla wszystkich chętnych szkoły jogi otwierają swoje drzwi i proponują przećwiczenie asan, które będą ćwiczone podczas sesji inauguracyjnej
http://www.dzienjogi.pl/otwarte-sesje-jogi/Na sympatyków jogi będzie czekał całodzienny program poświęcony jodze i dziedzictwu kultury indyjskiej, a w nim m.in. ćwiczenie jogi, wykłady, panele dyskusyjne, koncerty, spotkania z autorami książek. Joga naturalnie łączy się ze zdrowym stylem życia. Uczestnicy święta jogi będą mogli poznać bliżej medycynę ayurvedyjską, popróbować naturalnych i indyjskich przysmaków, czy zaopatrzyć się w ekologiczne produkty i kosmetyki. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci strojów do jogi oraz designerzy bazujący na przyjaznych dla środowiska materiałach, tworzący niepowtarzalne wzory.
Do obchodów włączyły się szkoły jogi w innych miastach m.in. w Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Białymstoku, Lublinie, Nałęczowie, Opolu, Kluczborku, Giżycku i Radomiu. Szczegółowy wykaz szkół na
http://porozumieniejogi.plW Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL).
Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę:
youtu.be/sY6tyamVf7Q